Pohybová terapie

terapeuti: Mgr. Eliška Ebelová, Mgr. Lucie Ternová

Individuální cvičení zaměřené na: bolesti zad, těhotenství, pourazové stavy, inkontinenci, podporu otěhotnění a další stavy vyžadující speciální přístup. Pracujeme s různými metodami DNS, Mojžíšová, McKenzie a další.

Pro objednání k Mgr. Lucii Ternové (DNS terapie, zaměření na těhotené, poporodní stavy) ji kontaktujte na tel. 734 446 205

Pro objednání k Mgr. Elišce Ebelové (klasická fyzioterapie) využijte kontakt: www.efyzio.eu 


Individuální psychoterapie

psycholog, psychoterapeut: Mgr. Natálie Burešová

V centru Spolu nabízím dlouhodobou i krátkodobou podpůrnou psychoterapii klientkám, které potřebují podporu a doprovázení v náročném období spojeném s mateřstvím a rodičovstvím. Ve své ambulantní praxi se zaměřuji i na psychosomatické obtíže, vztahové a rodinné problémy, stres, úzkosti. Věnuji se relaxacím a mindfulness.

Pro domluvení termínu kontaktujte prosím terapeutku na nataliburesova@seznam.cz


Fukční Jóga

lektorka: Petra Kozílková

Otevřené lekce jógy kombinující různé jógové styly a metody přirozeného pohybu. Lekce budou zaměřeny především na posílení středu těla a znovunalezení síly a hravosti. Prozkoumáme propojení dechu a jednotlivých pozic (ásan) při plynulých přechodech, a naučíme se v nich vnímat své tělo.

Na lekci je možné se přihlásit přes rezervační systém https://www.mamasport.cz/online-rezervace.

Cena: 170,- drop in /150,- v případě permanentky


Cvičení pro těhotné

lektorka: Lucie Ternová/Petra Kozílková

Cvičení pro nastávající maminky v jakémkoli stádiu těhotenství (ideálně však po ukončeném prvním trimestru). Cvičíme různé druhy cvičení od jógy, posilování, protahování, rehabilitačních cviků až po dechová a relaxační cvičení. 

Na lekci je možné se přihlásit přes rezervační systém https://www.mamasport.cz/online-rezervace.

Cena: 170,- drop in /150,- v případě permanentky


Španělština pro maminky s dětmi

lektorka: Jana Horáčková

Kurzy španělštiny pro maminky s dětmi jsou určené všem ženám, které chtějí skloubit seberozvoj s mateřstvím. Výuka probíhá v herničce, ve které si děti mohou hrát, zatímco my se věnujeme výuce. Na kurzu se schází malá miminka i tříleté děti, děti vyžadující pozornost maminky i děti samostatnější. Se všemi lze kurz prožít v harmonii díky jeho pomalejšímu tempu a tím vzniklému prostoru pro plnění potřeb dětí. Kurz se platí po polovinách, počítá se tedy s tím, že může vzniknout nepředvídatelná situace a docházka na kurz se může v jeho polovině přerušit.

Jana se třináct let intenzivně věnuje španělštině - výuce, překladům i tlumočení, v současné době lektoruje kurzy španělštiny pro maminky s dětmi a příležitostně konzultuje přípravu na porod s hispánsky mluvícími. Navíc jí vlastní zkušenost se šestinedělím přivedla na cestu poporodní duly. Kromě péče o šestinedělky se Jana věnuje šíření myšlenky, že šestinedělí může být krásné, jen je potřeba se na něj dostatečně připravit. Je tvůrkyní online kurzu Láskojení, který ženy připravuje na začátky kojení a šestinedělí. V rámci svého Projektu Vrba pořádá podpůrné skupinky a inspiruje ženy k tomu, aby se v mateřství neztratily.

www.facebook.com/projektvrba

www.transformacevmatku.cz

www.laskojeni.cz

Jóga pro maminky s dětmi

lektorka: Petra Kozlíková

Otevřené lekce jógy, určeny všem ženám po porodu, které by se rády vrátily zpátky do svého těla a hýbaly se způsobem, který je léčivý.

V rámci lekcí se se budeme snažit o lepší nastavení, vnímání a propojení vlastního těla a tím pádem i posílení často zmiňovaného "core". Zaměříme se i na časté obtíže, se kterými se ženské tělo po porodu vyrovnává. 

Celá lekce je vedena na vlně pohybu a dechu a pokud to technika a děti dovolí, doprovázena hudebním playlistem. Děti jsou na lekci více než přítomné, je proto nezbytná značná míra tolerance a trpělivosti.

Lekce jsou na základě zkušeností a možností prostoru rozděleny na chodící a nechodící děti. 

 Na lekci je možné se přihlásit přes rezervační systém https://www.mamasport.cz/online-rezervace.

Cena: 170,- drop in /150,- v případě permanentky


Podpůrná skupinka pro maminky

lektorka: Jana Marada

Mateřství je nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším obdobím v životě ženy. Být matkou je někdy těžké a protože se z naší moderní společnosti vytrácí žití v širších rodinách nebo komunitách, jsme na děti častokrát samy. Pojďme se vrátit ke kořenům a takovou maminkovskou komunitu zase vyrvořit. Zvu vás k večernímu povídání na témata týkající se mateřství. Budeme si nejen povídat, ale také relaxovat a pokud bude chuť, tak i něco vyrábět nebo jinak tvořittvořit (tak jak dříve ženy draly peří a u toho probíraly život:-) )Každá maminka je zde vítána.

Přihlášení na emailu centrumspolu@gmail.com

Do konce roku 2019 vstupné dobrovolné.


Funkční (ranní) jóga

lektorka: Petra Kozílková

Lekce zaměřená na rozproudění těla a mysli s cílem pozitivního nastartování nového dne a týdne. Vědomé naladění na pohyb a dech vám dodá potřebnou energii. Poďte začít týden na podložce!

Na lekci je možné se přihlásit přes rezervační systém https://www.mamasport.cz/online-rezervace.

Cena: 170,- drop in /150,- v případě permanentky


Tanec...sloboda v pohybe

lektorka: Veronika Borzová

Priestor, kde sa na začiatku nalaďujeme na seba a svoje telo, uzemňujeme. Máme tak príležitosť si zvedomiť, čo všetko nás môže inšpirovať k pohybu. Objavíme nové možnosti, spôsoby a impulzy a zároveň si zatancujeme vlastným rytmom, ktorý je nám prirodzený. Je vítaný každý, kto má chuť byť v akomkoľvek pohybe.