O nás

Jsme Spolu - komunitní centrum pro rodiče s dětmi

Prostor pro setkávání, práci i relaxaci.

A na co se u nás můžete těšit? Na lekce těhotenské jógy nebo jógy pro maminky s dětmi, španělštinu pro rodiče s dětmi, workshopy nebo kroužky pro děti (Bumtarata). Můžete u nás uspořádat dětskou oslavu nebo si prostor (či jeho část) pronajmout pro soukromé účely. Časem budou aktivity přibývat. A co je náš cíl? Chceme kolem Spolu vytvořit komunitu spokojených rodičů. Tak přijďte!

Náš tým

Silvie Holečková Holovská

Jsem zakladatelka Spolu a jeho provozovatelka.

Když se mi měla narodit dcera, bylo mi jasné, že se dvěma dětmi už to nebude tak jednoduché, jak to bylo jen se synem. Bála jsem se, že mi budou chybět lidé a synovi kamarádi...a tak vzniklo Spolu. 

Jeho koncept se vyvíjí stejně jako mé děti rostou, ale stále doufám, že je to fajn místo pro setkávání a sdílení. 

Jsou mi blízké myšlenky kontaktního rodičovství a proto si do Spolu můžete vždycky přijít pro radu ohledně porodu, šátkování, kojení i látkování (používání látkových plen). Nebo pro podporu ohledně jakýkoliv rodičovských trablů. Není vůbec od věci znát dobré porodní asistentky, laktační poradkyně, ty správné barefoot obchody a podobné vychytávky. Za pěl let mateřství jsem jich už shromáždila pěknou řádku.

Budu se těšit, až se potkáme!

Anna Procházková

Jmenuji se Anna Procházková, jsem matkou třem dětem (*2006, *2008, *2014), manželkou a průvodkyní/ lektorkou kurzů zaměřených k empatickému a láskyplnému rodičovství.

Porod mé prvorozené dcery odstartoval mnoho změn v mém životě a stala jsem se lačná informací, které se ale tenkrát sháněly těžko. Cítila jsem mnohé věci jinak, než jak byly popisovány v knihách, časopisech a pediatry. Často úplně diametrálně jinak:) Absolvovala jsem kurz pro duly, stala se laktační poradkyní, navštěvovala jsem kurzy aromaterapie, nošení dětí, o bondingu...

Informace mi přijdou fajn. Člověk může získat nějaké vodítko, nápad, ale jako úplně nejdůležitější mi přijde, aby matka/ rodiče dělali to, co je jim příjemné, co je dělá šťastnými a dává jim smysl.

Každý jsme jiný a máme jinou cestu. A tak některé praktické informace posílám dál (Zdravé přebalování) a tím odzkoušeným a prožitým (i nastudovaným) se snažím posilovat rodičovské kompetence (vázání šátků, bezplenková komunikační metoda, LP), tak, jak to bylo dopřáno mně, anebo jak bych byla bývala sama ocenila.

Těším se na setkání s Vámi, Anna