Podpora KR

Podpora kontaktního rodičovství 

Kontaktní rodičovství nechápeme jako dogma, ale jako návrat ke kořenům. 

Byly doby, kdy bylo úplně normální spát s dětmi v jedné posteli, nosit je na těle a kojit je podle potřeby. Být rodičem je ta nejtěžší práce na světe, ale my ji máme v genech. Ve Spolu vám chceme pomoci dostat tyto geny na světlo - naučit se důvěřovat sobě i svým dětem. 

Zatím pro vás máme připravenou podpůrnou kojící skupinu, která se bude konat každé třetí pondělí v měsíci a povede ji zkušená laktační poradkyně Anna Procházková. A také si u nás můžete objednat individuální i skupinové lekce šátkování, které vede Anna Sedlická, zkušená "nosnice" praktikující KR. Na únor a březen chystáme kurzy Respektovat a být respektován a semináře o dětské agresivitě.

A nebo jen přijďte na návštěvu a popovídat si. Spolu jsme založily hlavně proto, abychom se vyhly izolaci a podpořily vznik komunity, která je při výchově přínosná a také pro rodiče léčivá.

Kojící podpůrná skupina - 16.ledna od 10:00

Podpůrná skupina funguje na bázi sdílení a vzájemné podpory těhotných a kojících žen v otázkách kojení a často i péče o děti, která s kojením úzce souvisí. Pro těhotné ženy bývá přípravou na kojení, kojící maminky mohou s ostatními ženami a laktační poradkyní probrat vše, co je těší, trápí, s čím si nevědí rady a přály by se ujistit. Kojící skupinky jsou podpůrné především proto, že se člověk ocitá v různorodém a obohacujícím prostředí, které je však zaměřeno stejným směrem. Můžete odpozorovat zvyky jiných rodin, mnohé způsoby řešení jedné potíže, kojení novorozeňátek, starších dětí i kojení tandemové. Pokud si i Vy toužíte popovídat o životě s Vašimi kojenci, o kojení jako o stravě i láskyplné bezpečné náruči, přijďte mezi nás!

Skupinu povede laktační poradkyně Anna Procházková.

Chcete se naučit šátkovat? Jsme tu pro vás!


Nošení v šátku není jen úžasně praktická možnost přepravy, ale i jedna z metod uspávání. Šátek je nedocenitelný pomocník během nemoci nebo péči o nedonošená miminka. 

Šátkování vypadá jako výkřik poslední módy, ale opak je pravdou. Podle antropologických studií jsou lidská mláďata "nošenci" stejně jako mláďata goril nebo šimpanzů. Přece jen jsou opice naši nejbližší příbuzní. Více si můžete přečíst zde.

Naše praprababičky nosily své děti v loktuších, my si můžeme vybrat ze stovek krásných šátků, které fungují i jako módní doplněk. Naše praprababičky se naučily své děti nosit od svých matek, vy se můžete naučit vázat své miminko do šátku od Aničky Sedlické, která nosí svou dcerku už víc než tři roky. Stačí se nám ozvat na mail: spolu@potrva.cz a detaily už spolu dohodneme.